Tereza Balonová

 

Odmala si píše vlastní písničky, sama se doprovází na kytaru a absenci kapely vynahrazuje použitím looperu, s nímž udělal díru do světa její vzor Ed Sheeran. Tereza Balonová je již v osmnácti letech vyzrálou a komplexní zpěvačkou a muzikantkou. Díky skupině Jelen má za sebou už i svůj první koncert ve vyprodaném Foru Karlín.

 

Klasika ji nebavila

Kromě jedinečného zabarvení hlasu, které jí v písních dovoluje hojně pracovat s emocemi, vyčnívá mladá písničkářka i tím, že je talentovanou autorkou a vynikající kytaristkou. V šesti letech uprosila rodiče, kteří nikdy nehráli na žádný nástroj, aby mohla začít navštěvovat kytarové lekce. Klasika ji ale nebavila, a tak se sama inspirovala svými oblíbenými interprety a začala psát vlastní písně. S prvními soutěžila už v pouhých dvanácti letech na folkovém festivalu Porta. O pět let později ho pro svůj autentický projev a výjimečný talent vyhrála.

„Když mě rodiče v osmi letech vzali na koncert kapely Metallica do Edenu, byl to pro mě tak silný zážitek, že jsem ihned věděla, co chci dělat,“ vzpomíná talentovaná hudebnice. Podobně výrazně na ni ale zapůsobilo i vystoupení folkové skupiny Čechomor. „Utekla jsem tátovi s mámou a vběhla do první řady, kde jsem muzikantům koukala pod nohy, co dělají. Chtěla jsem to taky umět,“ směje se Balonová, která dlouhé roky hrála závodně volejbal. Hudba ale nakonec zvítězila.