Prague Film Orchestra

Koupit vstupenku - 01.08.2020

Smyčce Pražského filmového orchestru

Těleso, které se vyvíjí souběžně se svým starším a větším symfonickým "bratrem" a zvlášť za poslední rok mu velice dobře sekunduje. Svou existenci zahájilo vystoupením v únoru 2018 v sále Novoměstské radnice na Praze.

Repertoárem je provázáno s několik let působícím Kvartetem a Sextetem PFO vždy pod vedením dirigenta a violisty Jiřího Korynty. Díky tomu má v archivu již přes 100 titulů filmové, klasické i populární hudby. Mezi tituly nechybí skladby ze snímků jako Star Wars, Star Trek, Piráti z Karibiku, Pán Prstenů, Kmotr, seriálu Game of Thrones, Avengers a mnohých dalších.

S každým vystoupením orchestr soustavně svůj repertoár rozšiřuje a to ať díky vydaným nebo vlastním aranžmá unikátních skladeb.

Orchestr čítající kolem 25-35 hudebníků se sestává kromě velkého lesa smyčců také z doprovodu klavíru a bicích nástrojů.

Dosavadním největším úspěchem bylo zahájení filmového festivalu v Písku, účinkování na festivalu Future Gate na Hvězdárně a Planetáriu v Brně a na 1.ročníku Comic Conu Prague letos v únoru. Orchestr mimo jiné také vystupuje po českých kino sálech, například v Litoměřicích a Děčíně, kde se setkává pokaždé s vřelým přijetím publika.

 

Většinu koncertů pořádá orchestr sám. Informace o nejbližších vystoupeních všech sestav můžete nalézt na stránkách www.pfo.cz. Tu správnou představu získáte však pouze návštěvou koncertů.

 

Dirigent Jiří Korynta

je zakladatelem a dirigentem Pražského filmového orchestru. Narodil 30. dubna 1985 v Praze a spolu se svými dvěma sourozenci se od útlého dětství naplno věnoval hudebnímu umění. Ve svých 35 letech je tak nejen dirigentem, ale zároveň profesionálním hudebníkem se zkušenostmi v mnoha tělesech v České republice i ve světě napříč žánry. Zároveň je držitelem světového rekordu v počtu nástroju jejichž hru ovládá, který se vyšplhal na 34.

Jiří Korynta se založením orchestru v roce 2004 stal původcem koncertní interpretace filmových skladeb v České republice a na Slovensku. Znalost hudby, její role a záliba ve filmu je pro něj velkou devízou, díky které připravuje se svými hudebníky vrcholná díla autorů jako je John Williams, Alan Silvestri, James Horner, Hans Zimmer a dalších, ve věrném podání.

 

.