Kateřina Marie Tichá

Koupit vstupenku - 12.8.2020

 

Kateřina Marie Tichá, rozená pouze jako Kateřina Tichá (* 18. srpna 1994 Vlašim), je česká popová písničkářka a zpěvačka. V roce 2013 byla nominována na cenu Český slavík jako objev roku.

Kateřina se narodila ve Vlašimi jako Kateřina Tichá. Své umělecké jméno, Kateřina Marie Tichá, si zvolila na počest svým prababičkám Mariím. V mládí se zajímala o hudbu a zpívala v několika místních sborech. Kvůli studiím na Karlově univerzitě se přestěhovala do Prahy.

Účastnila se benefičního koncertu Srdce pro děti pořádaného TV Prima, kde se seznámila s dalšími zpěváky, například Karlem Gottem nebo Ewou Farnou.

Prvním krokem k začátku její kariéry bylo poslání několika jejích cover songů Martinu Červinkovi, hledači talentů z Universal Music, který stál například u zrodu kapely Mandrage nebo zpěvačky Jany Kirschner. S jeho pomocí Kateřina vydala v roce 2012 debutový song s názvem Vzpomínej, tuto píseň později zpívala i na několika koncertech, avšak po jeho vydání na dlouhou dobu se zpíváním přestala.

Vydala píseň Do města přišla zima společně s raperem Lipo. Tato píseň se dlouhou držela v českých hitparádách.

Od roku 2013 začala jezdit jako host koncertů skupiny Jelen. S nimi spolupracovala celé dva roky, když v roce 2015 vydala album Otazníky. Píseň Otazníky ze stejnojmenného alba zaznamenala mnoho ohlasů a po písni Do města přišla zima je to její nejúspěšnější singl.